سه شنبه, 05 خرداد 1394
تبلیغات شما-

قیمت نقره
85000ریال
87500ریال
18445ریال
18987یال
16047ریال
18011ریال
فروش
3310تومان
3690تومان
99 عیار
99.9 عیار
99 عیار
999 عیار
84 عیار
99 عیار
خرید
...تومان
...تومان
نقره هر مثقال
نقره هر مثقال
نقره هر گرم
نقره هر گرم
نقره هرگرم
خرید نقره هرگرم
ارز
مظنه دلار
مظنه یورو
تبلیغات
خرید وفروش ظروف نقره وانواع گل
09132756003
زبان سایت
English Arabic German Hindi Italian Japanese Korean Russian Spanish Turkish Persian
تعداد کاربران آنلاین
کاربران آنلاین: 5126
نظرسنجی
نظر شما در مورد وب سایت بورس نقره چیست ؟
 
پاسخگویی آنلاین
بارگذاری مجدد صفحه

صفحه اصلی

تقویم اقتصادی

شاخص های امروز: ۱۷، سفارشات کالاهای بادوام آمریکا ۱۷:۳۰، بهای مسکن در آمریکا ۱۸:۳۰، فروش خانه های نوساز و اعتبار مصرف کننده آمریکا

آخرین بروزرسانی (سه شنبه, 05 خرداد 1394 ساعت 10:19)

 

خبر

آخرین ها

رویترز: هفته جدید با اثرگذاری مواضع تازه فدرال رزرو آغاز شد

قیمت جهانی طلا در مبادلات امروز سه شنبه همچنان بالاتر از 1200 دلار در هر اونس تثبیت شده است ولی تقویت ارزش دلار در برابر ارزهای معتبر بین المللی فشار زیادی را بر قیمت این فلز زرد وارد کرده است.  به گزارش رویترز، ارزش دلار آمریکا در برابر ارزهای معتبر بین المللی امروز سه شنبه نیز افزایش یافت و به بالاترین سطح در یک ماه گذشته رسیده است. بر اساس این گزارش گمانه زنی های مربوط به افزایش نرخ بهره آمریکا طی ماه های آینده تاثیر زیادی بر تقویت ارزش دلار داشته است. قیمت هر اونس طلا امروز سه شنبه به 1206 دلار رسیده است که نسبت به روز گذشته تغییر چندانی نداشته است. قیمت طلا در مبادلات روز گذشته نیز با تغییر چندانی روبرو نشده بود.

قیمت طلا روز جمعه برای لحظاتی به کمتر از 1201 دلار رسیده بود که علت اصلی کاهش قیمت آن اظهارات جانت یلن رئیس فدرال رزرو آمریکا در خصوص احتمال افزایش نرخ بهره تا پایان سال 2015 میلادی بوده است.

جانت یلن تاکید کرده است که در صورت بهبود اوضاع بازار کار و اشتغال و افزایش نرخ تورم، فدرال رزرو آمریکا طی ماه های آینده نرخ بهره را افزایش خواهد داد.

فدرال رزرو از سال 2006 میلادی تاکنون نرخ بهره را افزایش نداده است. سرمایه گذاران بر این باورند که افزایش نرخ بهره آمریکا می تواند موجب افزایش ارزش دلار شود و این مساله در نهایت به ضرر قیمت طلا خواهد بود.

ادامه نگرانی های بین المللی نسبت به اوضاع بحران مالی و بدهی یونان نیز فشار زیادی را بر ارزش یورو وارد کرده و این مساله نیز عاملی شده تا قیمت طلا با فشار بیشتری روبرو شود.

دولت یونان بارها هشدار داده است که در صورت عدم دریافت کمک های مالی بین المللی، قادر به بازپرداخت بدهی های قبلی نخواهد بود. این مساله احتمال ورشکستگی یونان و خروج این کشور از منطقه یورو را تقویت کرده است.

کارشناسان و فعالان بازار طلا بر این باورند که انتشار آمارهای اقتصادی مهم آمریکا تا پایان امروز سه شنبه نیز می تواند تاثیر زیادی بر روند نوسانات ارزش دلار و قیمت طلا داشته باشد.

از سوی دیگر وضعیت تقاضای فیزیکی در بازارهای آسیایی به خصوص چین و هند نیز تاثیر مهمی بر قیمت طلا خواهد داشت.

 

کدام بازار سوددهی بیشتری خواهد داشت؟ / افت اندک بازارهای طلا و نفت

در معاملات روز گذشته، هر سکه طرح جدید با رشد 2 هزار تومانی به قیمت 935 هزار تومان معامله شد. در این شرایط، با وجود افت اندک قیمت اونس طلا، نرخ سکه از رشد قیمت دلار تبعیت کرد. اونس طلای جهانی در یک سال اخیر با ابهاماتی مانند زمان افزایش نرخ سود بانکی آمریکا همراه بوده است؛ در نتیجه این امر مشاهده می‌شود حساسیت بازار سکه داخل نسبت به نوسانات اونس طلا کاهش یافته، به‌طوری که توجه سکه بیشتر به سوی دلار جلب شده است. در بررسی‌های «دنیای اقتصاد» از روند قیمت سکه، دلار و اونس نیز این موضوع کاملا آشکار است؛ ضریب همبستگی یکساله قیمت‌های دلار و سکه 7/ 0 و برای قیمت‌های اونس و سکه 24/ 0 است (هرچه میزان این ضریب به یک نزدیک شود، وابستگی بیشتر دو عامل را به یکدیگر نشان می‌دهد). / دیروز ساعت 16، اونس طلا به قیمت 1204 دلار معامله می‌شد؛ این در شرایطی بود که در پایان هفته گذشته، آمار مناسب تورم مصرف‌کننده آمریکا موجب رشد ارزش دلار شد. گرچه این مساله دیروز نیز همچنان از شاخص دلار حمایت می‌کرد (رسیدن شاخص دلار به بیشترین مقدار در یک ماه اخیر)، اما همچنان سطح روانی 1200 دلاری اونس در برابر ریزش بیشتر مقاومت نشان می‌دهد. نکته مهم معاملات دیروز، تعطیلی بازارهای آمریکا، بریتانیا، هنگ‌کنگ و کره‌جنوبی بود که در نتیجه حجم کم معاملات تغییرات شدیدی در قیمت‌ها مشاهده نشد که احتمالا این موضوع در معاملات امروز تکرار نشود. از سوی دیگر، مقامات کشور یونان اعلام کردند نمی‌توانند اقساط ماه ژوئن صندوق بین‌المللی پول (IMF) را پرداخت کنند و نمی‌خواهند به سیاست‌های ریاضتی ادامه دهند که نگرانی در این حوزه را افزایش داد (تقویت قیمت طلا با افزایش تقاضای افراد محافظه کار)

بازار سهام

روزهای آرام بازار سهام
دیروز، شاخص کل بورس تهران با رشد 133 واحدی  (معادل 2/ 0 درصد) در 63 هزار و 496 واحد متوقف شد. میانگین تغییرات شاخص در کانال 63 هزار واحدی، 1/ 0 درصد است (دهمین روز نوسان در این کانال). نمادهای پالایشی «شپنا» و «شبندر»، از نمادهای با بیشترین اثر مثبت بر شاخص کل بودند. در این رابطه، هنوز ابهاماتی درخصوص قیمت‌های اعلامی از سوی شرکت ملی پالایش و پخش و درپی آن امیدواری برای اصلاح قیمت‌ها در این صنعت وجود دارد. از سوی دیگر، در نمادها با بیشترین اثر منفی بر شاخص کل، «اخابر» به چشم می‌خورد. در این رابطه، استعفای مدیرعامل این مجموعه در روزهای پیش از برگزاری مجمع و همچنین اعلام عدم افزایش تعرفه تلفن ثابت و تعلل مخابرات در ارائه طرح توسعه از سوی وزیر ارتباطات نگرانی‌هایی را در میان سهامداران این شرکت پدید آورده است.


بازارارز

رشد ناپایدار دلار با بنزین
دیروز، هر دلار آمریکا با رشد 5 تومانی به قیمت 3315 تومان معامله شد. تک‌نرخی شدن نرخ بنزین در روز گذشته، هیجاناتی را در بازار ارز به وجود آورد. این خبر، در ساعات اولیه باعث ایجاد جو خرید میان معامله‌گران شد. در واقع، نگرانی از افزایش نرخ تورم پیرو رشد قیمت بنزین (مشابه آنچه در دولت قبل تجربه شده بود) موجب هجوم تقاضا به این بازار شد. در ادامه اما، صرافی بانک‌ها با حضور در بازار، سمت عرضه را تقویت کردند و مانع از رشد بیشتر قیمت دلار شدند. در این خصوص، سال گذشته نیز پیرو اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها، رشد مقطعی دلار را از اواسط بهار 93 شاهد بودیم، اما در ادامه این هیجانات (عدم رشد تورم مطابق انتظارات) فروکش کرد و قیمت دلار در تابستان به سطوح قبلی برگشت.

بازار سکه

افسار سکه در دست دلار
در معاملات روز گذشته، هر سکه طرح جدید با رشد 2 هزار تومانی به قیمت 935 هزار تومان معامله شد. در این شرایط، با وجود افت اندک قیمت اونس طلا، نرخ سکه از رشد قیمت دلار تبعیت کرد. اونس طلای جهانی در یک سال اخیر با ابهاماتی مانند زمان افزایش نرخ سود بانکی آمریکا همراه بوده است؛ در نتیجه این امر مشاهده می‌شود حساسیت بازار سکه داخل نسبت به نوسانات اونس طلا کاهش یافته، به‌طوری که توجه سکه بیشتر به سوی دلار جلب شده است. در بررسی‌های «دنیای اقتصاد» از روند قیمت سکه، دلار و اونس نیز این موضوع کاملا آشکار است؛ ضریب همبستگی یکساله قیمت‌های دلار و سکه 7/ 0 و برای قیمت‌های اونس و سکه 24/ 0 است (هرچه میزان این ضریب به یک نزدیک شود، وابستگی بیشتر دو عامل را به یکدیگر نشان می‌دهد).

بازار طلای جهانی

مقاومت طلا زیر فشار شاخص دلار
دیروز ساعت 16، اونس طلا به قیمت 1204 دلار معامله می‌شد؛ این در شرایطی بود که در پایان هفته گذشته، آمار مناسب تورم مصرف‌کننده آمریکا موجب رشد ارزش دلار شد. گرچه این مساله دیروز نیز همچنان از شاخص دلار حمایت می‌کرد (رسیدن شاخص دلار به بیشترین مقدار در یک ماه اخیر)، اما همچنان سطح روانی 1200 دلاری اونس در برابر ریزش بیشتر مقاومت نشان می‌دهد. نکته مهم معاملات دیروز، تعطیلی بازارهای آمریکا، بریتانیا، هنگ‌کنگ و کره‌جنوبی بود که در نتیجه حجم کم معاملات تغییرات شدیدی در قیمت‌ها مشاهده نشد که احتمالا این موضوع در معاملات امروز تکرار نشود. از سوی دیگر، مقامات کشور یونان اعلام کردند نمی‌توانند اقساط ماه ژوئن صندوق بین‌المللی پول (IMF) را پرداخت کنند و نمی‌خواهند به سیاست‌های ریاضتی ادامه دهند که نگرانی در این حوزه را افزایش داد (تقویت قیمت طلا با افزایش تقاضای افراد محافظه کار).


بازار اوراق مسکن

تثبیت«تسه»ها حول 75 هزار تومان
دیروز، اوراق تسهیلات مسکن اسفند 92 (تسه9212) با رشد 16/ 0 درصدی به قیمت 74 هزار و 786 تومان معامله شدند.‌ با این حال، سایر اوراق افت قیمت را تجربه کردند؛ به‌طوری که مشاهده می‌شود میانگین قیمتی «تسه»ها در سررسیدهای مختلف به 75 هزار تومان نزدیک شده است. کاهش نرخ سود بانکی و افزایش وام مسکن از موضوع‌هایی بود که از شروع سال جاری بر قیمت اوراق مزبور فشار وارد کرد. با این حال مشاهده می‌شود امیدواری نسبی به بهبود اوضاع این بازار، تقاضای «تسه»های فعلی را به‌طور جدی کاهش نداده است. در این میان، نزدیک شدن به فصل تابستان که به‌طور سنتی تقاضای مسکن را افزایش می‌دهد نیز این امر را تقویت کرده است. همچنین عدم تعیین تکلیف دقیق وام‌های جدید نیز شاید یکی دیگر از مسائلی است که فشار کافی بر قیمت «تسه»های فعلی نداشته است.


بازار نفت

جولان دلار در بازار نفت
دیروز ساعت 16، نفت خام آمریکا به قیمت 4/ 59 دلار بر بشکه معامله ‌شد. در این میان رشد شاخص دلار مهم‌ترین عامل افت قیمت‌ها محسوب می‌شد. در این شرایط، کارشناسان وضعیت تقاضای نفت را مناسب ارزیابی می‌کنند؛ به عقیده آنها با وجود رشد اخیر قیمت نفت، در ماه آوریل واردات ژاپن 2/ 9 درصد افزایش یافت و چین با 4/ 7 میلیون بشکه در روز واردات رکورد زد. همچنین، با پشت سر گذاشتن روز یادبود، رشد تقاضای بنزین همزمان با سفرهای تابستانی آمریکا در حال شکل‌گیری است (مراجع رسمی، رکورد 10 ساله را برای سفرهای امسال پیش‌بینی کرده‌اند). همچنین تشدید درگیری‌ها در لیبی (حمله هوایی نیروهای دولت رسمی به تانکرهای نفتی در اختیار شورشیان) برخی نگرانی‌ها را در سمت عرضه ایجاد می‌کند. با این حال به عقیده کارشناسان، بازار نفت همچنان از نظر بنیادی با عرضه کافی مواجه است که اجازه جهش قیمت‌ها را نمی‌دهد
.

 

خبر فوری

آیا زمان سرمایه‌گذاری در بازار طلا فرارسیده است؟ / «کیتکو» گزارش می‌دهد

قیمت طلا در سال 2014 در سطح 1400 دلار در هر اونس بود و با توجه به شرایط اقتصاد جهانی بسیار مورد توجه سرمایه‌گذاران قرار داشت؛ اما در سال 2015 با نوسانات بسیاری مواجه بود و به طور کلی کاهش داشت. این موضوع شرایط سرمایه‌گذاری در این بازار را تغییر داده است.  به گزارش کیتکو، قیمت طلا در سال 2014 در سطح 1400 دلار در هر اونس بود و با توجه به شرایط اقتصاد جهانی بسیار مورد توجه سرمایه‌گذاران بود اما قیمت فلز زرد در سال 2015 با نوسانات بسیاری مواجه بوده و به طور کلی کاهش داشته است. این در حالی است که بسیاری از پیش‌بینی‌ها از کاهشی بودن قیمت طلا در کوتاه مدت و میان‌مدت خبر می‌دهند. قیمت طلا در جریان آخرین معاملات در بازارهای بین‌المللی حوالی 1200 دلار در هر اونس معامله می‌شود. دامنه قیمت طلا در سال 2015 تا بدین‌جا در بازه‌ 1163 دلار تا 1306.2 دلار در هر اونس در نوسان بوده است. در حال حاضر قیمت طلا در اطراف سطح 1200 دلار در هر اونس با چشم‌انداز کاهشی در نوسان است. در پی بروز نشانه‌هایی مبنی بر افزایش تورم در آمریکا که منجر به بالا گرفتن گمانه‌زنی‌ها در مورد افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو در کوتاه‌مدت شده، چشم انداز قیمت طلا کاهشی است. باید در نظر داشت که تضعیف دلار منجر به افزایش تقاضای طلا و در عین حال خروج سرمایه‌ها از بازارهای سهام و اوراق قرضه می‌شود.

اُل هانسون استراتژیست ساکسو بانک می‌گوید: طلا در سطح 1200 دلار است و روند قیمت موجود نتوانسته است سقف‌های 1225 دلار و 1235 دلار را بشکند. در همین حال قیمت‌ها در بازار سهام و اوراق قرضه افزایش داشته است؛ البته تاکنون شاهد موج‌های خرید بزرگ دراین بازارها نبوده‌ایم که نشان از وجود عوامل و جریان‌های تضعیف کننده دارد.

این در حالی است که نبود روند قیمتی مشخص در بازار طلا اصلا منجر به کاهش حجم معاملات نشده است. به عنوان مثال از تاریخ 20 مارس به طور متوسط روزانه 170 هزار قرارداد در بازار طلای COMEX نیویورک منعقد شده است که هر قرارداد نشانگر معامله 100 اونس طلا است.

حتی بر اساس نظر برخی کارشناسان رسیدن قیمت طلا به سطح 1300 دلار نیز نمی‌تواند به معنای شرایط مستحکم در حال حاضر بازار طلا باشد.

کراستن منکه کارشناس بازار در گروه مالی سوئیسی جولیوس بیر می‌گوید: ما اعتقاد داریم دو عامل در حال حاضر در بازار طلا تعیین کننده هستند. اولین عامل، نگرانی در مورد بحران بدهی‌های یونان و احتمال خروج یونان از منطقه پولی یورو است. دومین عامل آمارها و شرایط اقتصادی ضعیف در آمریکا است که احتمال افزایش نرخ بهره در این کشور را کاهش می‌دهد.

هانسون می‌گوید: در حال حاضر سرمایه‌گذاران و معامله‌گران با سرعت کمی درحال تغییر دادن تمرکز خود از رکود به تورم احتمالی هستند. این عامل به همراه کاهش بازده سهام در بازارهای جهانی برای طلا بسیار مفید است.

هانسون ادامه می‌دهد: در کوتاه مدت در صورتی که فدرال رزرو نسبت به افزایش نرخ بهره اقدام کند، ابتدا باید کمی صبرکنیم و با کنترل عطش سرمایه‌گذاری خود، از باقی ماندن قیمت در حوالی 1200 دلار اطمینان حاصل کرده و خود را برای افزایش قیمت طلا در ادامه سال آماده کنیم. با افزایش نرخ بهره توسط آمریکایی‌ها یکی از عوامل نااطمینانی در بازار طلا از بین می‌رود. کاهش نرخ بهره در آمریکا موقعیت خوبی را برای خرید طلا فراهم می‌کند و به نظر من با توجه به شرایط فعلی بازار طلا و وضعیت اقتصاد آمریکا سقوط شدید قیمت در بازار طلا غیرمحتمل است.

اما گنان تیاگارجان مدیر گروه مالی کام ترندز نظر منفی نسبت به بازار طلا دارد. او پیش‌بینی می‌کند قیمت طلابه سطح 1050 تا 1125 دلار در هر اونس کاهش یابد.

تیاگارجان می‌گوید: قیمت طلا در کوتاه‌مدت به واسطه نگرانی‌ در مورد افزایش نرخ بهره در فدرال رزرو کاهشی است، اما آمارهای اقتصادی نه چندان چشم‌گیر اقتصاد آمریکا این تردید را به وجود آورده است که نرخ بهره در سال 2015 افزایش نخواهد یافت. در همین حال به نظر می‌‌‌رسد در میان مدت با افزایش نرخ بهره در آمریکا قیمت طلا کاهش یافته و به بازه‌ 1050 تا 1125 دلار در هر اونس برسد.

در این میان گروه مالی جولیوس بیر معتقد است: تاخیر در افزایش نرخ بهره در آمریکا هیچ تغییری در تقاضای سرمایه‌گذاری طلا ایجاد نخواهد کرد.

جولیوس بیر در تحلیل خود اعلام کرده است: ما معتقد هستیم که سرمایه‌گذران در حالتی که مطمئن باشند نرخ بهره در آمریکا در حد صفر باقی می‌ماند وارد بازار طلا نمی شوند از این رو تغییر نرخ بهره یکی از عوامل تحرک و افزایش تقاضا در بازار طلا خواهد بود. همچنین از سوی دیگر ادامه شرایط ضعیف در اقتصاد آمریکا فدرال رزرو را نسبت به اجرای سیاست‌های انبساطی ترغیب خواهد کرد.

آخرین بروزرسانی (سه شنبه, 05 خرداد 1394 ساعت 09:40)

 

تحلیل طلا

تحلیل تکنیکال طلا سطح تقویتی:1202$ درصورت شکستن احتمال نزول  تا1187 و1172 و 1168 سطح پایداری:1207$ درصورت شکستن احتمال صعود تا1219و 1225 و1238

 

آخرین بروزرسانی (سه شنبه, 05 خرداد 1394 ساعت 09:39)

 

تحلیل نقره

اونس نقره باشکست 17/15 تا سقف  و 17/35 و17/55  و17/75افزایش خواهد یافت وبا شکست 17/05تا سقف 16/85 و 16/55 کاهش می یا بد

آخرین بروزرسانی (سه شنبه, 05 خرداد 1394 ساعت 09:39)

 

نمودار و قیمت لحظه ای جهانی

شماره تلفن ها

 


قیمت .دلار . سکه .طلا .
www.noghrenews.com